ZZ Summer Camp

Sobota 29.6. (začínáme obědem) - sobota 6.7. 2024 (končíme snídaní)
Rychta Morašice u Litomyšle

Slunce svítí, swingová hudba se nese vzduchem a všude se tančí….

Tak si to všichni pamatujeme a tak chceme všichni zahájit léto. Jako každý rok. Letos se opět uvidíme v Rychtě Morašice, kousek od Litomyšle.
REGISTRACE JE NYNÍ OTEVŘENA.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Ubytování a jídlo – Rychta Morašice u Litomyšle

Rychta nabízí tři možnosti ubytování:
– Pokoj s palandami (5-10L) – některé pokoje mají vlastní sociálky, ostatní mají sociálky společné na chodbě
– Dormitory, neboli letní spaní na bývalé sýpce – kapacita 30L (normální lůžka, NE palandy) rozdělená do 2 pater.
– Vlastní stan – místo na stany je louka lemovaná tújemi hned vedle Rychty. K dispozici jsou vám sprchy a WC v technickém přízemí, které má vstup hned od stanového místa.

Vzhledem k omezenému množství lůžek a typu pokojů nebude možné všem poskytnout požadovaný typ ubytování a soukromí.
Pokud potřebujete soukromí, zvažte zda si nezarezervovat ubytování někde v okolí a do Rychty dojíždět. V takovém případě se samozřejmě můžete stravovat s námi na Rychtě.
Nebudeme také moci poskytnout ubytování těm, kteří nejedou na lekce na celý týden, nebo rodinným příslušníkům, doprovodu a návštěvám. Děkujeme za pochopení.

Plná penze je zajištěna na Rychtě po celou dobu pobytu:
– snídaně formou bufetu
– oběd = polévka + hlavní jídlo (nabízíme 2 varianty – s masem a bez)
– večeře = hlavní jídlo BEZ masa
Předběžný jídelníček je k nahlédnutí ZDE.
Jídlo se vaří čerstvé v místní velkokapacitní kuchyni. Paní majitelka Rychty se nám snaží vyjít vstříct i s různými individuálními požadavky (alergie atd), ale nelze zajistit příliš mnoho rozdílných druhů diet. Napište nám tedy do registračního formuláře, pokud máte nějaké omezení a my vám dáme vědět, zda bude možné ho uspokojit.

 

PROGRAM A LEKCE

SWING a k tomu ještě mnoho další zábavy!

Letošní program pro swingaře bude zahrnovat celkem 23 hodin lekcí (hlavní lekce Lindy Hopu + 2 bloky volitelných tematických lekcí). Dorazí nejen zahraniční lektoři, ale potkáte také většinu lektorů z našeho týmu. Kromě lekcí se můžete těšit (nejen) na swingové tančírny, ale také tradiční disco / retrotéku, tématickou tančírnu (kostým není povinný), praktika, slam poetry / stand up večer, besedu s lektory, blešák atd.

Na závěrečné tančírně můžete také vystoupit s některou z choreografií, kterou se na kempu naučíte, nebo se naopak můžete pokochat výkony ostatních.

Kdo by chtěl svoje taneční hranice posunout o kus dál, může zkusit účast v soutěži Mix & Match Pro-Am. Formát této soutěže spočívá v tom že tančíte s náhodným partnerem na hudbu, kterou vám vybere DJ. V prvních kolech (tzv. prelims) se vždy rotuje, tedy budete tančit na tři písně (rychlé, střední, pomalé tempo) pokaždé s jiným partnerem / partnerkou. V prelims se hodnotí zvlášť leadeři a followeři.
Do finále vybíráme několik leaderů a followerů, kteří letos nově budou tančit s našimi lektory (odtud jméno soutěže Pro-Am).
Vyhrát můžete free pass na některý z našich mezinárodních tanečních festivalů.

Pro malý zájem v minulých letech nebudeme na Summer Campu nabízet program pro stepaře.
Ale nebojte, naše lektorky Anička DD a Terka K. si pro vás již připravují stepařský příměšťák. Více info na webu v událostech.

Hlavní lekce jsou zaměřeny na Lindy Hop.
V registračním formuláři najdete popis levelů hlavních lekcí. Vyberete si level podle popisu a svých tanečních zkušeností (s Lindy Hopem).
V jakém levelu budete nakonec umístěni, se rozhodne až při rozřazovacím AUDITION na začátku kempu.
Pokud se hlásíte s partnerem a chcete být ve stejném levelu, budete při audition posuzováni jako pár. Nestane se tedy, že byste byli kvůli audition rozděleni do jiných levelů.

Rotování ve všech párových lekcích (hlavních i tematických) je povinné.

Všichni účastníci si vybírají 2 různé tematické lekce na celou dobu kempu (témata nelze dále kombinovat). Klikni SEM pro grafický přehled všech tematických lekcí.
Jedná se o různá témata, která se do běžných lekcí nevejdou. Při registraci v páru na hlavní lekce si může každý z páru vybrat jiné tematické lekce. U párových lekcí budeme vždy místa potvrzovat podle aktuálního počtu leaderů a followerů.

 

TEMATICKÉ LEKCE – blok 1 (6×90 min)

Balboa I/A (Lektoři: Maria & Luis)
Vhodné pro ty, kteří tančí Balbou alespoň 3 roky.

Slow Dance (Lektoři: Míša & Štěpán J.)
Tuhle lekci zvládnete i s ranní kávou v ruce, kdo by to nechtěl! Zaměříme se na různé způsoby, jak lze tančit na pomalou hudbu, a samozřejmě také na to, jak uzpůsobit náš „běžný tanec“ pomalé hudbě. Pro představu si poslechněte tento PLAYLIST, abyste věděli co čekat (je to směs pomalého swingu, blues a balad). Vhodné pro INT a I/A level.

Showcase (Lektoři: Kamča & Štěpán P.)
Lekce Showcase se zaměřují na vystupování a s tím spojená témata. Pomohou ale komukoliv, kdo by se chtěl cítit více sebevědomě při tančení před lidmi…což je vlastně pořád. Probereme styling, výraz, jak tančit na rychlé a pomalé tempo a posvítíme si také na orientaci v hudbě a v prostoru. To vše si probereme na několika známých choreografiích. Všechno, co jsme se naučili, pak spojíme do jednoho vystoupení, které ostatním předvedeme na konci kempu. Vhodné pro ADV a ADV+ level.

Big Apple (Lektorka: Marine)
Známá choreografie, kterou by měl znát každý swingař. A na kempu bude dostatek času a prostoru se ji nejen naučit, ale navíc s ní budete moci vystupovat na závěrečné tančírně kempu. Lekce budou zaměřené hlavně na choreografii, ale čeká vás také technika.

Jazz (Lektoři: Anička DD & Zdeněk)
Program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností. Lekce se skládá z „Luigiho rozcvičky“, strečingu a posilování, jazzových izolací, skoků a točení. Lekce je zaměřena na jazz, zakončuje ji krátká variace a je otevřena pro všechny úrovně pokročilosti. Vhodné pro všechny bez ohledu na level hlavních lekcí.

 

TEMATICKÉ LEKCE – blok 2 (6×60 min)

Flying Special (Lektoři: Míša a Štěpán J.)
Den bez charlestonu jako by ani nebyl! A nejlépe ještě před obědem. Právě proto se s vámi na něj chceme zaměřit a vzít ho z gruntu až ke hvězdám. Budeme probírat techniku i stylizaci, věci pro oko i pro duši a ukážeme ti, že flying není jen basic a tandem. Vhodné pro I/A a vyšší level.

Balboa INT (Lektoři: Maria & Luis)
Vhodné pro ty, kteří tančí Balbou 1-2 roky.

St. Louis Shag (Lektoři: Štěpán P. a Kamča / ZZ)
Objevte tento veselý a hravý tanec! Vhodné pro ty, kteří chtějí se Shagem začít, tedy nemají s tímto tancem žádné nebo malé předchozí zkušenosti.
Vhodné pro všechny bez ohledu na level hlavních lekcí.

Dance Fundamentals (Lektor: Michal Kwiatkowski)
Náplní bude technika a drily, které by měly být základní výbavou každého tanečníka. Zaměříme se na balanc, ovládání těla a koordinaci.
Vhodné pro všechny bez ohledu na level hlavních lekcí.

Sólo Blues (Lektorka: Genia)
Krásný tanec, krásná hudba.
Vhodné pro všechny bez ohledu na level hlavních lekcí.

A pro ranní ptáčata máme ještě možnost ranní jógy s Oli nebo Conditioningu se Zdeňkem.
– Jóga s lektorem, který je zároveň tanečník, to znamená skvělou přípravu na protančený den. Jógamatku si dovezte vlastní!
– Conditioning pak bude více o stretchingu a posilování. V případě hezkého počasí budeme cvičit venku, mějte tedy odpovídající oblečení a obuv.

Odpolední a večerní aktivity

Kromě tanečních lekcí vás čeká spousta dalších aktivit a zábavy. Pokud by vám v programu něco chybělo, nebo jste chtěli něco sami zorganizovat, napište nám.

Pozor! Tematické večery NEjsou povinně s kostýmem! Ale zas kde jinde se vyřádit se vších všudy, než na letním táboře pro dospělé, že?!

A tedy účastnit se všeho téměř nelze a je také potřeba někdy odpočívat. Ale zas pak to FOMO…. 🙂

PŘIHLÁŠKA

LEKTOŘI A TÝM

Pro letošek máme několik novinek! Tou první jsou Luis a Maria z Mallorky!
Jsou boží nejen tanečně, ale také lidsky. Jsou to mistři nejen Lindy Hopu, ale také Balboy, tedy se můžete těšit na jejich Balboové lekce ve dvou levelech.

A tou druhou je, že opět přijede Michal Kwiatkowsky z Varšavy, ale tentokrát bude učit se svou stávající taneční partnerkou Geniou z Ukrajiny, která v současnosti žije a učí ve Varšavě. A to znamená kombinaci jeho skvělé techniky a metodiky s její neuvěřitelnou ženskou energií a kreativitou.

Ranní jógu povede opět Oli.

A samozřejmě se můžete těšit na lektory Zig-Zagu – Marine, Míša, Kačka, Kamča, Kuba, Štěpán J., Štěpán P., Zdeněk.

Těšíme se na vás!

PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2015