Kačka

Kačka

Katy❤️

Známá také jako Kateřina, Kačka, Třešeň …. je jedno, pod jakým jménem jí znáte, určitě jste se s ní už potkali. Pokud ne naživo, tak virtuálně.

Kromě toho, že si prošla snad všemi technikami, co se u nás učí, od Balboy, přes Lindy až ke stepu, tak se momentálně také stará o produkci celého studia.

Jak jsi přišel/la k swingu?

„Podědila“ jsem ho po tátovi. :))) Bohužel až ve 28 letech, protože naši byli od mých 2 let rozvedení a táta nikdy netlačil na pilu a do tance mě nenutil. Tedy jsem až díky souhře několika faktorů konečně v těch 28 došla na svou první lekci Lindy Hopu. A hned mě to pohltilo! Pak už to šlo rychle. První zahraniční festivaly, Herrang, začala jsem i vystupovat se ZZ skupinou (to znamenalo přidat si k Lindy Hopu i step, akrobacii, jazz a tréninky choreografií – musela jsem se cpát hroznovým cukrem, abych ty tréninky přežila). No a záhy jsem začala i tzv „helperovat“ při učení a myslím, že po 2 letech už jsem učila jako regulérní lektor. Tedy sice jsem začala pozdě, ale jak se říká, lepší pozdě než později!

Tvoje oblíbená taneční figura?

Cokoliv, co neznám a odfolloweruju to! To mám pak dvounásobnou radost, že se to povedlo!

Koho nejradši učíš a proč?

Určitě začátečníky! Baví mě ten tzv. „nepopsaný list papíru“, kde je nejrychleji vidět progres. Ráda lidi učím nejen tančit, ale je pro mě důležité je provést tím začátkem, který někdy může být nekomfort, nebo dokonce stres. Protože vím že kdokoliv u toho vydržel, se to naučil dobře. Tedy se zaměřuju i na sociální a psychologickou složku učení, aby těm lidem u toho bylo dobře a překonali tu počáteční fázi.

Tvoje taneční inspirace?

Pamela Gaizutyte.

„Tanec je pro mě absolutní „tady a teď“. Když tančím, hlava je přítomná a nikam neutíká.“

Kurzy lektora

LINDY HOP

LINDY HOP

Nejrozšířenější párový tanec, který se tančí na swingovou hudbu. Je energický, zábavný. Prostě ten nejlepší ...

Mohlo by vás zajímat

CHCETE ZAČÍT TANČIT SWING NEBO STEP?

CHCETE ZAČÍT TANČIT SWING NEBO STEP?

Ať už vás nadchl swing, nebo step a chcete začít tančit, jste tu správně! Máme kurzy v Praze pro dospělé i děti!
ZAČÁTEČNÍKŮV PRŮVODCE PO GALAXII SWINGU

ZAČÁTEČNÍKŮV PRŮVODCE PO GALAXII SWINGU

Aneb vše, co jste chtěli vědět o swingu, ale báli jste se zeptat. Článek nejen pro začátečníky, ale pro všechny milovníky swingu.