LINDY HOP

Nejrozšířenější párový tanec, který se tančí na swingovou hudbu. Je energický, zábavný. Lindy Hop je ten nejlepší společník na každý den. Aneb kdo jednou zkusil, nechce jinak. Nabízíme i kurz pro 60+
Cena: 3600 Kč / semestr

Kdo vede lekce

David

David

Kačka

Kačka

Kamča

Kamča

Klára

Klára

Kuba

Kuba

Míša

Míša

Štěpán J.

Štěpán J.

Štěpán P.

Štěpán P.

Terka V.

Terka V.

Zdeněk (ZZ)

Zdeněk (ZZ)

Zuzka

Zuzka

Do jakého levelu kurzu Lindy Hopu se hlásit? Pomůže vám náš grafický rozcestník ZDE.

* LINDY HOP 60+

Úroveň 60+ je určena všem zájemcům, kteří nechtějí v lekcích postupovat příliš rychle, dávají přednost radosti z tance před složitostí figur, tedy nejen starším zájemcům, jak by se podle označení kurzu mohlo zdát.
V lekcích se naučíte základy Lindy-Hopu v nejjednodušší formě tak, abyste si spolu na swingové tančírně bez problémů zatančili. Podstatná část kurzu je věnována schopnosti vést a následovat (lead & follow), abyste mohli tančit obě role a uměli dobře spolupracovat. Na kurzech jsou vítány páry i jednotlivci.

* ABSOLUTE BEGINNER (BEG 1) – Nový kurz od února!

Tento kurz Lindy Hop je určen absolutním začátečníkům, kteří se swingem nemají žádné, nebo minimální zkušenosti. Metodika studia Zig-Zag je založena na lead a follow, tzn. že klademe důraz na techniku vedení. V průběhu semestru se věnujeme všem základním tématům (6-count, 8-count, charleston) a klasickým figurám. Pracujeme nejdříve s jednoduššími variantami, které postupně rozšiřujeme. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.

* BEGINNER 2 (BEG 2) – Kurz probíhající od září 2023!

Tento kurz je v letním semestru určen těm, kteří u nás se swingem začali už v září 2023. Naše kurzy probíhají celý školní rok. V pololetí ale přidáváme nové kurzy začátečníků (LH BEG 1). Tedy ti zářijoví se v pololetí přejmenovávají z LH BEG na LH BEG 2.
Budeme dále pracovat na všech základních tématech (6-count, 8-count, charleston) a figurách. Témata budeme již rozšiřovat o složitější prvky. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.

* BEGINNER/ INTERMEDIATE (B/I)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň jeden semestr, ale i těm kteří začali dříve a mají pocit, že by v úrovni INTERMEDIATE „nestíhali“, nebo potřebují důkladnější procvičení probírané látky. V kurzu Lindy Hopu B/I více pronikneme do tajů a záludností tancování v páru, budeme dále pracovat s figurami a prvky, jako je swing out, základní six-county, triple stepy a flying charleston, které byste už měli trochu znát, ale nevadí, pokud je ještě neumíte perfektně. Řekneme si také, co je to muzikalita a jak s ní můžete naložit.

​* INTERMEDIATE (INT)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň dva semestry kurzu BEGINNER nebo kurz BEG/INT a je tedy určen lidem, kteří mají za sebou minimálně rok lekcí. 8-count a triple stepy by pro vás měly být samozřejmostí. Měli byste umět swing out, základní otočky (inside, outside, tuck turn) a flying charleston. Nebojte se si tento kurz Lindy Hopu zapsat i vícekrát, metodika je u nás dělaná tak, že se nudit určitě nebudete.

* INTERMEDIATE/ADVANCED (I/A)

Předpokládáme alespoň 2 roky tanečních zkušeností. Tento kurz je ještě ve formátu, na jaký jste zvyklí z nižších levelů. Klademe větší důraz na techniku, a připravujeme studenty pro příští ADV level, kde se již pracuje jinak. Budou se dělat složitější figury, na kterých se budou rozvíjet vaše dosud nabyté schopnosti. Předpokládá se základní znalost swingové muzikality, všichni by měli být schopni tančit na rychlejší hudbu, při tanci poslouchat, co se hraje, a začít či skončit správně do hudby. Bude se pracovat s kontrasty v tanci (uvolnění, zpevnění, zrychlení, zpomalení). Cílem je udržet plynulost v tanci a hladce přecházet z dynamických do uvolněných figur. Od studentů v tomto levelu očekáváme hlubší zájem o Lindy Hop a swingovou kulturu, proto na lekcích budeme lpět na osvojení si probíraného materiálu.

* ADVANCED (ADV)

Kurz je určen těm, kteří již bez problému zvládají látku všech předchozích kurzů a chtějí se Lindy Hopu věnovat důkladněji. Důraz je kladen na lead a follow i na schopnost improvizace při „social dancing“. Kurz předpokládá dobré zvládnutí „jazz steps“. Při výuce se dotkneme i základů hudební teorie nezbytně nutné k pochopení swingové hudební struktury. Frekventanté jsou zde vedeni k vytvoření si vlastního tanečního stylu, ve kterém se budou cítit dobře.

Před začátkem sezóny proběhne AUDITION do tohoto levelu!!!!! Přesné info o termínu dostanete později, předběžně však můžete počítat, že to bude v týdnu před začátkem sezóny.

Mohlo by vás zajímat

CHCETE ZAČÍT TANČIT SWING NEBO STEP?

CHCETE ZAČÍT TANČIT SWING NEBO STEP?

Ať už vás nadchl swing, nebo step a chcete začít tančit, jste tu správně! Máme kurzy v Praze pro dospělé i děti!
ZAČÁTEČNÍKŮV PRŮVODCE PO GALAXII SWINGU

ZAČÁTEČNÍKŮV PRŮVODCE PO GALAXII SWINGU

Aneb vše, co jste chtěli vědět o swingu, ale báli jste se zeptat. Článek nejen pro začátečníky, ale pro všechny milovníky swingu.
Kloboukové příspěvky na tančírnách – kam jdou?

Kloboukové příspěvky na tančírnách – kam jdou?

Děkujeme vám za tančírnové příspěvky do klobouku. Chtěli bychom se s vámi podělit o to, kam vaše příspěvky míří.
Swingové playlisty

Swingové playlisty

Chceš-li si poslechnout něco swingu a jazzu i mimo lekce a tančírny a nevíš, kam na hudbu, můžeš začít třeba zde!