BALBOA

Další z rodiny swingových tanců, který se oproti Lindy Hopu (východní pobreží) začal tančit na západním pobřeží USA. Doporučujeme před Balboou tančit alespoň jeden rok Lindy Hop.
Cena: 3600 Kč / semestr

Kdo vede lekce

Míša

Míša

Štěpán J.

Štěpán J.

* BEGINNER (BEG)

Přenes se s námi do Californie a nauč se tančit Balbou – tanec, který ti učaruje elegancí a lehkostí. S Balboou hravě zvládneš rychlá i pomalá tempa a poradíš si i s přeplněným parketem. Na přeplněných parketech mimo jiné vznikala.
Na kurzu jsou vítáni všichni, kdo mají za sebou alespoň rok kurzů některého jiného swingového tance (Lindy Hopu nebo Shagu) a ovládají lead a follow. Pokud jsi úplný nováček ve světě swingu, doporučujeme jako první kurz Lindy Hop BEG.

* INTERMEDIATE (INT)

Tento kurz navazuje na náš kurz BALBOA BEGINNER a je určen lidem, kteří mají za sebou alespoň rok pravidelných lekcí Balboy. Měl/-a bys již umět základy bal-swingu (toss out/throw out, lollies a twisty) a pure-balu (upholdový basic, travel, paddle, crab) a v tanci oba styly hravě střídat.
V tomto kurzu se můžeš těšit na složitější figury a variace, budeme také zrychlovat a podrobněji si hrát s hudbou.
Pokud se necítíš na postup do vyššího levelu, klidně si tento kurz zapiš vícekrát za sebou.

* INTERMEDIATE/ ADVANCED (I/A)

Kurz navazuje na lekce BALBOA INTERMEDIATE a je tedy určen všem, kdo za sebou mají alespoň 2 roky lekcí Balboy a zvládají s přehledem i vyšší tempa. Tvůj repertoár základních figur je kompletní a nedělá ti problém figury přetvářet a navzájem propojovat. V případě dotazů ohledně úrovně se ozvi přímo Míše nebo Štěpánovi J.
Na lekcích se ponoříme do sofistikovanějších pohybů, návazností, figur a stylingů. Častěji se budeme zabývat také nuancemi lead&follow a muzikálností.
Pokud se necítíš na postup do vyššího levelu, klidně si tento kurz zapiš vícekrát za sebou.

* ADVANCED (ADV)

Hravě probalbouješ na tančírně celý večer a různost temp ti nedělá problém? Myslíš na balbou dnem i nocí? Tak to tu budeš jako ryba v californské vodě.
Neočekávej množství nových figur, půjde nám o kvalitu spíše než o kvantitu a budeme se snažit tě dostat z komfortní zóny, abychom ti otevřeli nové cesty. Technika, detaily, dril! A taky trochu toho srdíčka samozřejmě. I když doufáme, že lásku k tanci a balboe už v tuto chvíli máš.
Kurz navazuje na naše předchozí kurzy BEG-INT-I/A, měl/-a bys tedy mít za sebou alespoň tři roky kurzů. Na začátku kurzu proběhne AUDITION do tohoto levelu, podrobnosti se dozvíte v průběhu srpna. V případě dotazů ohledně úrovně se ozvi přímo Míše nebo Štěpánovi J.

Mohlo by vás zajímat

Kloboukové příspěvky na tančírnách – kam jdou?

Kloboukové příspěvky na tančírnách – kam jdou?

Děkujeme vám za tančírnové příspěvky do klobouku. Chtěli bychom se s vámi podělit o to, kam vaše příspěvky míří.
Swingové playlisty

Swingové playlisty

Chceš-li si poslechnout něco swingu a jazzu i mimo lekce a tančírny a nevíš, kam na hudbu, můžeš začít třeba zde!
Advent Calendar Vol.1 and 2

Advent Calendar Vol.1 and 2

Christmas is around the corner, here are swingin' Christmas calendars from years 2020 and 2022. Merry Christmas and Happy Holidays!
Hudební a taneční filmy, které stojí za to vidět

Hudební a taneční filmy, které stojí za to vidět

Ahoj, tady máte pro inspiraci pár tipů na filmy, které stojí za vidění. Seznam je "živý" a budu do něj postupně ...