Anička DD

Anička DD

Anička nám na rok zmizela v zahraničí. Chyběla nám, ale ten rok utekl jako voda a ona se z Barcelony vrátila nabitá novými nápady a tanečními triky. Chodila na tolik technik a tolik lekcí denně, že nechápeme, že to přežila.
Klobouk dolů a už teď sklízíme ovoce v podobě skvělého lektora stepu, swingu a jazzu!

„Když jsem studovala pěveckou konzervatoř, Zdeněk mě měl na lekce stepu a po měsíci lekcí za mnou přišel, jestli bych nechtěla začít tancovat. No a tak jsem začala!“

Tvoje oblíbená taneční figura?

Rozhodně groove Paddle&Rollu a jeho variace ❤️

Koho nejradši učíš a proč?

Začátečníky! Líbí se mi, jak jsou mimo svoji komfortní zónu, ale snaží se vypadat, jako kdyby bylo všechno v naprostém pořádku. 😋 Ne, vtipkuji, mám ráda budování důvěry lektor-student, tedy dodat jim dostatečné množství sebevědomí v to, že můžou dělat chyby, ptát se, zkoušet. Dát jim vědět, že i když to tak nevypadá, i my jsme takhle začínali.

Tvoje taneční inspirace?

Estefanía Porqueraz z Barcelony. Stepařka, která nejen že je výborná v tom, co dělá, má několik projektů a skupin, které vede, ale taky jako lektor ME velmi inspirovala, pomohla a dovedla k neuvěřitelným věcem.

Jakmile jednou překročíš tu pomyslnou čáru a zamiluješ se do jakéhokoliv tance, není cesty zpět. Step není jen ‚mlácení nohama do podlahy‘ (jak říká můj milý bráška). Není to ani divná choreografie rukou, aby to nějak vypadalo. Step je pohybová výzva, rytmická výzva, step má mnoho podob (rytmický, muzikálový, soutěžní,…). Stačí si jen vybrat! Jsme tanečníci, jsme muzikanti!

Kurzy lektora

JAZZ

JAZZ

Jazzová průprava pro toho, kdo chce budovat svou taneční techniku, pohybové schopnosti, ale zároveň ...
DĚTSKÉ KURZY

DĚTSKÉ KURZY

Sólová taneční průprava pro všechny malé swingaře a stepaře. Klademe důraz na rytmiku a rozvoj pohybových ...
STEP

STEP

Step je pro opravdové nadšence do tance a hlavně do rytmu. U nás klademe důraz na techniku a improvizaci. Tedy na ...

Mohlo by vás zajímat

Lektor nepublikoval žádné články